Start
Nasza pełna wrażeń podróż z językiem niemieckim! Drukuj
Zamieszczony przez: Grażyna Stachowiak   

„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem LektorKlett.

O udziale w tym projekcie – za sprawą naszej pani od niemieckiego - marzyliśmy jużw ubiegłym roku szkolnym. Jednak dopiero w tym roku udało nam się wystartować w tym przedsięwzięciu. Widać, że marzenia się spełniają...

Zasady konkursu nie były trudne ale stawiały na kreatywność. Należało bowiem zaprojektować pocztówkę z wakacji. Pewnym ograniczeniem, a zarazem wyzwaniem był jednak wymóg napisania treści pozdrowień na podstawie udostępnionych słówek z gry memory, która jest elementem projektu, a także ograniczona liczba słów w tekście.

W konkursie wystartowały dwa zespoły dziewcząt z klasy 7. Były to Julka, Julka, Dominika, Zuzia i Ola. Dziewczyny uzyskały wyróżnienia i tym samym nasza szkoła otrzymała pakietz materiałami do nauki j. niemieckiego: gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego. A wszystko połączone tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku.

I tak wyposażeni wyprawiliśmy się w podróż z językiem niemieckim w ramach dodatkowych, czwartkowych zajęć!