Start
Cieszymy się sukcesem Sylwii i Michała w konkursie „Aphorismen in Comics” – „Aforyzmy w komiksie” Drukuj
Zamieszczony przez: Grażyna Stachowiak   

zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział w Poznaniu, Szkołę Podstawową nr 90 w Poznaniu oraz Fundację Literacką „Jak podanie ręki“.

 

Do udziału w konkursie wytypowaliśmy Sylwię Jakubek i Michała Szczotkę z klasy 7. Nie zawiedli nas. 19 grudnia br. w gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu , Czytelni Komiksów i Gazet Biblioteki Novalaureaci konkursu, Michał (miejsce 2) i Sylwia (miejsce 3) odebrali nagrody z rąk pani prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. Następnie wzięli udział w warsztatach językowych, które poprowadziła pani wiceprezes PSNJN - pani Agata Frankowska. Atmosfera zajęć była wspaniała i sprzyjała nauce poprzez zabawę.

Po zajęciach wspólnie obejrzeliśmy wystawę wszystkich prac biorących udział w konkursie. Znaleźliśmy też chwilkę na zwiedzenie świątecznego jarmarku, na poznańskim rynku. Teraz z niecierpliwością czekamy już tylko na polsko – niemiecką publikację książkową zawierającą wszystkie nagrodzone prace. Nagrodzone komiksy - w kolejności  Michała i Sylwii- zamieszczamy poniżej.

ArletaGrygiel